Tartu Ülikooli töötoad Intellektikal 06.02 lisatud
Tartu Ülikool viib Intellektikal läbi mitmeid väga põnevaid töötubasid.
Huvilistel palume kiirustada, töötoad mahutavad max 16 osalist.
Registreerimine kadi@tartunaitused.ee.

Töötubade päevakava ja kirjeldus:

10.00-10.45
TÜ meditsiiniteaduste töötuba "Kehalise töövõime mõõtmine ja väsimuse astme määramine"

Tule ja saa teada, millest sõltub inimese sportlik sooritusvõime ja mida peab tegema, et saavutada häid tulemusi. Uurime seda laskesuusataja Karel Viigipuu näitel, kes on ka ise kohal ja jagab enda kogemusi.

11.00-11.45
TÜ arvutiteaduse instituudi töötuba "Sissejuhatus programmeerimiskeelde Python"

Esimesed kokkupuuted maailma ühe enimlevinud programmeerimiskeelega Python. Saame teada, kuidas näeb välja kood ja kuidas seda kirjutada ning mis loom on kilpkonnagraafika. Eelnevaid teadmisi IT-st vaja ei ole.

12.00-12.45
TÜ sotsiaalteaduste valdkonna töötuba "Neuroturunduse labor"

Tartu ülikooli majandusteaduskonna neurouuringute labor näitab Sulle, kuhu liiguvad su silmad, kui vaatad internetireklaame või külastad veebilehti. Samuti saad teada, milliseid emotsioone on võimalik välja lugeda sinu näost. Töötoas saad näha, kuidas toimib moderne neuroturunduse labor – mida seal mõõdetakse ja kuidas saab rakendada pilgujälgimist ning emotsioonide mõõtmist?

13.00-13.45
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia töötuba „Loomalik liikumine“

Töötoas leiame üles oma sisemise looma, läbi improvisatsiooni ja tehnika, mida rakendame mängus koos partneriga. Loomaliku liikumise töötuba sisaldab paarilise tunnetust, improvisatsiooni, akrobaatilisi elemente, tehnikat ja mängulisust. Töötoa eesmärk on luua arusaam oma keha liikumisest mängulises võtmes.

14.00-14.45
TÜ loodus- ja täppisteaduste valdkonna töötuba "Geograafia roll meie elukeskkonna planeerimisel"

Planeerimisalase geograafiatunni laiem eesmärk on õpilastele tutvustada, mida planeerimine endast kujutab ning kuidas ise aktiivse kodanikuna planeeringutes kaasa rääkida. Selleks on õpilastel võimalus asuda ise planeerijate rolli ning tunnis grupitööna tegeleda oma kodukoha või riiklikul tasandil aktuaalse planeeringuga.

15-15.45
Vihmaussi lahkamise töötuba

Õpime tundma ühte tuntumat Eesti selgrootut - vihmaussi - ja uurime, mis on vihmaussi sees. Kuna praktika on tihti parem õpetaja kui teooria, siis paneme käed külge, haarame skalpellid ja lahkame uuritavaid.