ELRON – töökoht innovaatilisust ja sõbralikku kollektiivi hindavale inimesele

Tagasi Lisatud:

Reisirongiliiklust korraldav Eesti Liinirongid AS ehk ELRON on ühistranspordiettevõte, kus töötab üle 330 inimese. Ettevõtte staažikaim inimene on tänaseks juba üle 50 aasta töötanud klienditeenindaja, aga üksjagu aastaid on ette näidata ka tehnikutel, rongijuhtidel ja kontoritöötajatel. Mis paneb inimesi oma tööandjast vaimustuma ning teeb ELRONist hinnatud tööandja?

 

Avariigrupi tehnik Ivan Prokoptsik on ettevõttes töötanud juba ligi 11 aastat. Ta sattus siia otse Tallinna Transpordikoolist, kui tuli rongifirmasse praktikale. „Mulle hakkas siin kohe meeldima. Olen väikesest peale armastanud võtta asju lahti, et näha, mis on nende sees, ja neid remontida. Siin oli võimalus oma uudishimu rahuldada suurte võimsate rongide peal. Loomulikult on minu töö aastatega väga palju muutunud – uued rongid on keerulisemad, neis on rohkem elektroonikat ja see on ääretult põnev,” räägib Prokoptsik ja lisab, et avariigrupis töötamine tähendab igapäevaseid uusi väljakutseid, sest tehnik peab olema valmis igasugusteks olukordadeks. „Kogu aeg on vaja mõelda, sest probleemid on erinevad. Kui probleeme otseselt pole, siis kontrollime, testime ja analüüsime tehnikat. Lisaks on muidugi kollektiiv super – kõik on väga sõbralikud ja abivalmis.”

Vähetähtis pole ka karjäärivõimalus. ELRONis on tehnikud jagatud kogemuste ja teadmiste järgi nelja kategooriasse. Prokoptsik alustas tööd kõige madalamast, kuid on tänaseks jõudnud kõige kvalifitseeritumasse järku, ettevõtte pädevaimate tehnikute hulka avarii ja rikete osakonda.

 

Praktikantide suhtes on ELRON olnud alati väga soosiv – ka ettevõtte turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg sattus siia tööle just tänu sellele. „Tulin praktikale ja vastuvõtt oli äärmiselt soe. Juba enne kooli lõpetamist sain pakkumise tulla päriseks ning nüüd töötan siin viiendat aastat,“ nendib ta. „Kuigi praktikantide juhendamine on tööandjale keerukas, oleme seda meelt, et noortele tuleb anda võimalus näha reaalset tööd ning ELRONis saab oma silmaga näha ja käega katsuda, kuidas meie ühtne kollektiiv teeb rõõmu ning hoolega Eesti inimeste jaoks väga vajalikku tööd.”

Rongijuhi amet on popp!

ELRONis töötab hetkel umbes 330 töötajat, kellest rohkem kui 120 on klienditeenindajad ning üle 100 rongijuhid. Tehnikuid ehk veeremiteenistuses töötavaid inimesi on umbes 20 ja haldusteenistujaid, kes hoolitsevad rongide puhtuse eest, ligi 30. Kontoritöötajaid ja spetsialiste on alla 40.

Rongijuhte õpetab ettevõte välja ise ja personalijuht Liia Rentiku sõnul oli mullune rongijuhikonkurss väga tihe – 8 inimest kohale. „Selle tingib tuntus ja hea maine, konkurentsivõimeline palk, head töötingimused ning põnev töö sisu,” ütleb ta, lisades, et rongijuhi töö on tegelikult raske ning vahetustega ja tähendab ligi 12 öö veetmist kodust eemal.

Miks eelistada tööandjana ELRON-it? Rentiku ja Adambergi sõnul on põhjuseid palju: „Pakume  lisapuhkusepäevi nii staaži kui ka eriiseloomuga töö eest, meil on emadepäeva- ja puhkusetoetused, toredad ühisüritused nii peredega kui ka ilma. Tunnustame igas kvartalis staažikaid töötajaid ja osakonna parimaid, kes saavad käia juhtkonnaga tänulõunal. Paneme suurt rõhku tervisele, korraldades puuviljapäevasid ja sportlikke üritusi, võimaldame töötajatel käia tasuta Nõmme ujulas ujumas. Ja lisaks erinevad õppimisvõimalused – nii ametialased, meeskonnatööle pühendatud kui ka muud arendavad koolitused. Aga kõige olulisem on muidugi meie sõbralik kollektiiv, innovatiivsus, keskkonnasõbralikkus ning huvitav töö suures ja hea mainega ettevõttes.”