Kristina Mustonen – assistendist tippjuhiks

Tagasi Lisatud:

Kristina Mustonen on Maxima kommertsdirektor, juhatuse liige ja kahe lapse ema. Kristina on noor naine, kes on Maximas töötanud rohkem kui 11 aastat. Alustanud assistendina ja jõudnud tippjuhtkonda.

Oled täna Maxima kommertsdirekor, kuidas sa selle ametini jõudsid?

Alustasin jaeketis 2007. aastal, toona ostuosakonna assistendina. Paljud ilmselt ei mäletagi, aga toona oli meie jaekett oluliselt väiksem ja suisa teise nimega – kokku oli meil umbes kolmkümmend Maxima kodukauplust ehk X formaadi kauplust ning just oli alanud nimemuutus kunagisest T-Marketist Maximaks. Ka oli ettevõtte kontor kordi väiksem, kui ta on seda täna.

Minu tööintervjuul rääkis toonane ostudirektor Daina suurtest tulevikuplaanidest ja laienemisest Eesti turul. Igatahes paistis see väga huvitava ja ambitsioonika väljakutsena, mis tundus väga põnev ning nüüd 11 aastat hiljem olen jätkuvalt siin.

 

Kuidas on teha karjääri naisena suures jaeketis? On juhiks saamine ja karjääriredelil edenemine raskem kui mehel?

 

Minu isiklik kogemus näitab küll, et vastupidiselt arvatule ei ole mingit vahet, kas sa oled mees või naine. Kõik on kinni su enda kogemustes ja iseloomus, kuna juhi edukuse määravad ikkagi konkreetsed märgid – tiimi juhtimise võimekus, sinu autoriteet kolleegide seas, töökogemus ja võime aru saada ka kõige väiksematest detailidest ning olla kursis ka n-ö tööga põllul.

 

Kuidas konkreetselt iseloomustaksid tööd Maximas? On see kerge või raske?

 

Loomulikult ei ole see töö lihtne, kuna meil on tegemist väga suure jaeketi ja ka organisatsiooniga – iga päev külastab meid 170 000 klienti ning Eestis on meil ligi 3700 kolleegi. Samas on siin väga head arengu- ja eneseteostamisvõimalused.

 

Mäletan väga hästi neid aastaid, kui töötasin ostujuhina. Päris paljud sõbrad küsisid minult, miks ma küll nii pikki päevi teen, ja kurtsid, et mind pole üldse näha. Küsiti ka, kas selle eest üldse palka makstakse – äkki oleks lihtsam midagi muud teha, kui ei peaks õhtuti ja nädalavahetustel pidevalt tööle mõtlema. Mina aga olin veendunud, et oma tööd hästi tehes ja initsiatiivikas olles ning alati eesseisvateks koosolekuteks valmistununa saavutan parima tulemuse. Tahtsin olla alati valmis vastama küsimustele, mis puudutasid minu tootekategooriaga seonduvat – olgu küsijateks kolleegid teistest osakondadest või ka juhtkond. Usun, et saavutasin seeläbi kolleegide ja juhtide usalduse – selle tunnistuseks on asjaolu, et olen 32-aastasena Eesti ühes suurimas jaeketis kommertsdirektor ja juhtkonna liige. Julgustuseks kõikidele noortele lisan veel, et alustasin kaubandusvaldkonnas eelnevate kogemusteta.

 

Kaubanduses on hinnatud igas vanuses ning eri oskuste ja võimalustega töötajad – noored, pensioniealised, erivajadustega, erinevatest rahvustest. Kaubanduses töötamist on võimalik ühendada õpingute, lapse kasvatamise, perioodilise reisimise, huvialadele pühendumise, tervisemuredega jms. See ei ole sektor, mis nõuab töötamist esmaspäevast reedeni ja üheksast viieni, kuigi ka see on võimalik, kui just sellist töökorraldust eelistad. Uuri praktika- ja töövõimaluste kohta cv@maxima.ee

 

Maxima jaekett tegutseb Eestis alates aastast 2004. Ketti kuulub 80 kauplust, millest 56 on Maxima X kodukauplused, 21 Maxima XX supermarketid, 3 Maxima XXX hüpermarketid. Maxima avas esimese jaekaubandusketina 2015. aastal toidu- ja esmatarbekaupade veebipoe e-Maxima, mis sai 2018. aasta oktoobris uue kuue ja nime Barbora. Iga päev teenindavad Maxima kauplused keskmiselt 170 000 inimest. Jaeketti kuuluvad ka kaheksa kulinaariatsehhi ja logistikakeskus. Kõigis Maxima Eesti ettevõtetes töötab ligikaudu 3700 inimest.

 

 

 Autor: Marit Liik