Külastajale - 2019 Ajakava

FOORUMIALA LAVA

9.00 - 17.00

Intellektika on külastajatele avatud

9.45 - 11.00

Joosep Matjuse eepiline loodusfilm „Tuulte tahutud maa“

"Tuulte tahutud maa" on film Eestimaa metsikust ja ürgsest loodusest, kus vaataja ees avanevad meie kodumaa eriilmelised maastikud koos metsloomade ja tuhandete läbirändavate lindudega.

11.00 - 12.00

ASSE Eesti „Välismaale gümnaasiumi vahetusõpilasena”

ASSE Eesti pakub rahvusvahelisi haridus- ja kultuurivahetusprogramme üle maailma.

12.00 - 13.00

Vaba Akadeemia - Mihhail Lotman „Ülikoolide roll Euroopa kultuuris“

Mihhail Lotman on Eesti kirjandusteadlane, semiootik ja poliitik, Tallinna Ülikooli professor ja Tartu Ülikooli vanemteadur ning Vaba Akadeemia õppejõud.

13.00 - 15.00

Vabariiklik Noorte Luuleprõmm 2019

Luuleprõmm on võistlus, kus noored autorid esitavad enda loodud loomingut. Iga etteaste jaoks on aega kolm minutit ning kasutada võib vaid enda häält.

15.00 - 16.00

Haridusteemaline foorum

Mailis Reps, Eesti Vabariigi haridus- ja teadusminister • Joosep Kään, Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatuse aseesimees •Jane Väli, Töötukassa esindaja • Moderaator: Greete Palgi, Tartu Postimehe ajakirjanik

INSPIRATSIOONIALA LAVA

12.30 - 13.00

Mihkel Mariusz, õpilasfirma Brand „Kuidas luua edukas õpilasfirma?“

Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilasfirma Brand pakub kodumaised juukseviimistlustooteid.

13.30 - 14.00

Kristo Rosin "Esimene samm finantsilise iseseisvuseni"

Kristo õpib Tallinna Tehnikaülikoolis ärirahanduse suunal. Ta alustas investeerimisega kohe pärast gümnaasiumi lõppu ning on nüüdseks tegelenud sellega kolm ja pool aastat. Distsipliini ja järjepidevuse tulemusena on Kristo tudengina kasvatanud investeerimisportfelli viiekohalise summani. Kristo räägib finantsilise iseseisvuse esimestest sammudest, mis on olulised paljude unistuste täideviimiseks

14.15 - 15.15

Changemakers Academy - „Hirm eksimuste ees“

Sotsiaalsed ja tihti varjatud teemad mõjutavad iga inimest. Eksimused ja probleemid võivad kaasneda väga erinevatel teemadel, olgu selleks kool, toitumine, aktiivne eluviis, väsimus või mis iganes. Enda lugusid jagavad kolm aktiivset noort Anneli Rääbis, Isabel Agnes Lukk ja Erkki Kubber. Lugudele jätkub töötuba eksimustest, inimlikkusest, probleemidest ja nende lahendamisest.

15.30 - 16.00

Euroopa Komisjoni Eesti Esindus "Õppimine välismaal ja töötamine rahvusvahelistes organisatsioonides"

*Ajakava täieneb pidevalt.