Osale võistlustel - Gravitatsiooniautode võistlus

Intellektika ja Rakett 69 kutsub kõik koolinoored üle Eesti on oodatud mõõtu võtma “Rakett 69” ülesandes ehitada kiireim gravitatsiooni jõul töötav sõiduk!

Mis toimub?

Intellektika 2019 messil saavad koolinoored näidata oma ideid ja lähenemisi, kuidas muuta puuklots kiirendusautoks. Terve päeva vältel on võimalik kaasa lüüa gravitatsiooniautode võistluslikus ehitamises ning näidata, kelle insenerimõte on edukaim. Toimub ka omavaheline mõõduvõtt ning parimaid autasustatakse. Uue kategooriana on lisandunud vabaklass ehk võistlustulle minevaid masinaid saab valmis ehitada juba varem ning endale sobivas kohas.

Milliseid oskuseid arendab?

Gravitatsiooniautosid ehitades pannakse proovile võistleja oskus tehnilist lahendust välja mõelda ning seda korralikult teostada. Võistlusel läheb vaja puutööalaseid ehitusoskuseid nagu puurimine, kruvimine, naelutamine, saagimine ja liimimine. Gravitatsiooniautode ehitusvõistlus arendab projekteerimise, ajalise planeerimise ja meeskonnatöö oskuseid. Ehitamise käigus õpitakse uusi töövõtteid ja praktiseeritakse varasemalt õpitut.

Kuidas osaleda?

Tule ja osale üksi või enda meeskonnaga. Oodatud on grupid, milles on 14 liiget. Võistlus viiakse läbi kahes vanusegrupis:

  • 6.–9. klassid
  • 10.–12. klassid, kutse- ja kõrgkoolid